Ndërlidhjet

MANILA


Kanadaja dhe Australia sot i mbyllën përkohësisht ambasadat e tyre në Filipine për shkak të “kërcënimeve specifike terroriste”, si,ç thanë zyrtarët.
Policia filipinase ka forcuar sigurinë rreth të gjitha ambasadave në kryeqytetin Manila.
Friga nga sulme terroriste në Azinë Jug-lindore është rritur që nga sulmet e muajit tetor në Bali, që lanë të vrarë 200 njerës.
XS
SM
MD
LG