Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i politikës së jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana kumtoi se liderët e Serbisë dhe Malit të Zi janë dakorduar për hollësitë finale se si të ridefinojnë Jugosllavinë në një bashkësi me lidhje të dobëta midis Serbisë dhe Malit të Zi.
Solana bëri njoftimin pas bisedimeve që kishte në Beograd me presidentin jugosllav, Vojisllav Koshtunica, kryeministrin serb, Zoran Xhinxhiq, liderin malazez, Milo Gjukanoviq dhe të tjerë.
XS
SM
MD
LG