Ndërlidhjet

BUDAPEST


Hungaria është duke e marrë në konsideratë kërkesën e Shteteve të Bashkuara që të lejojë trajnimin e oponentëve të Saddam Hussein në një bazë të ushtrisë amerikane në ate vend, tha zëdhënësi i qeverisë në Budapest, Zoltan Gal.
Ai tha se Shtetet e Bashkuara duan të stërvitin përkëthyes dhe personel mbështetës atje, për rast aksioni të mundëshëm ndaj Irakut.
XS
SM
MD
LG