Ndërlidhjet

MOSKË


Një kufitar rus, i cili thuhet se kishte ngrënë këpurdha që shkaktojnë halucinacione, ka vrarë tetë shokët e tij kufitarë dhe ka plagosur disa të tjerë.
Incidenti ka ndodhurt në kufirin midis republikave ruse Karachayevo-Çerkezi dhe Gjorgjisë.
Siç raportojnë mediat e Moskës, dje ka dezertuar me gjithë armët edhe një ushtar rus në kufirin me Gjorgjin.
XS
SM
MD
LG