Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Peter Struck nga fundi i javës së ardhëshme do të vizitojë Kosovën, kumtoi ministria e Mbrojtjes në Berlin.
Në përbërje të KFOR-it ndodhen rreth 3.700 ushtarë gjerman kurse në komunikatën e ministrisë së Mbrojtjes thuhet se Bundesveri edhe më tej do të “kujdeset për sigurinë në Kosovë” dhe do të “ofrojë kontribut të rëndësishëm në përmirësimin e kushteve jetësore të popullsisë në mbarë rajonin”.
XS
SM
MD
LG