Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Brendësh, Boris Gryzlov thotë se humbjet ushtarake ruse në Çeçeni gjatë 2002-shit janë gati për gjysëm më të vogla se,ç ishin një vit më parë, por nuk ka shpallur të dhëna.
Ministri Gryzlov tha në Moskë se trupat e ministrisë së Brendëshme duhet të ndërmarrin reforma që të jenë të gatitura për çfarëdo kërcënimi që mundë të ballafaqohet Rusia.
Në një tjetër zhvillim, njohtohet se një ushtar rus që thuhet se kishte ngrënë këpurdha që shkaktojnë halucinacione ka vrarë 8 shokët e tij kufitarë dhe ka plagosur disa të tjerë në sektorin e kufirit me Gjorgjinë.
XS
SM
MD
LG