Ndërlidhjet

KIEV


NATO dhe Ukraina kanë filluar etapën e parë të projektit për asgjësimin e një sasie të madhe municioni dhe armatimi të Ukrainës me një marrëveshje të arritur më parë.
Projekti përfshinë eliminimin e 133 mijë tonë municioni dhe 1,5 milion copë armësh të imëta.
XS
SM
MD
LG