Ndërlidhjet

SIDNEJ


Mijëra australianë marshuan në Sidnej, Adelaide dhe Kambera që të protestojnë inkuadrimin e mundëshëm të Australisë në një fushtaë ushtarake të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Kryeministri i Australisë, John Howard ka mbështetur qëndrimin e rreptë të Shteteve të Bashkuara ndaj Irakut duke thënë se egziston vendosmëri e fortë për çarmatosjen e presidentit irakian, Saddam Hussein që të parandalohej mundësia që terroristët të fusin në dorë armë për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG