Ndërlidhjet

KABUL


Aramata amerikane njofton se forcat e koalicionit në Afganistan janë gjendur nën zjarr raketor duke i konsideruar këto si intensifikim sulmesh nga elemente të dyshuara al kaidase dhe talibane.
Në komunikatë thuhet se dy projektilë ishin shkrepur kundër aeroportit në provincën Khost, pran kufirit me Pakistanin. Nuk janë plagosur ushtarë amerikanë, por një ushtar afgan ka marrë plagë.
Bazat e forcave të koalicionit në Afganistan janë sulmuar 57 herë gjatë muajit nëntor, thuhet në komunikatë.
XS
SM
MD
LG