Ndërlidhjet

MOMBASA


Zyrtarët e Kenisë thanë se deri tash nuk është gjetur ndonjë ndërlidhje midis al Kaidës dhe 12 personave që u arrestuan në lidhje me sulmet vetëvrasëse të së enjtes kundër turistëve izraelitë në Mombasa që lanë të vdekur 13 njerës, bashkë me tre sulmuesit.
Ministri i Brendëshëm i Kenisë tha se dy nga të dyshuarit, një femër amerikane dhe burri i saj anglez, duket se nuk kanë lidhje me sulmet dhe do të lirohen.
Dhjetë të dyshuarit tjerë, të gjithë pakistanezë dhe somalezë, ishin arrestuar me pasaporta të “dyshimta” katër ditë para sulmeve.
XS
SM
MD
LG