Ndërlidhjet

BRUKSEL


Delegacioni pesë anëtarësh i Kuvendit të Kosovës, të cilit i prinë kryeparlamentari Nexhat Daci, këto ditë ndodhet për vizitë në Bruksel, ku do të takojë kryetaren e Parlamentit evropian, Doris Pack dhe do të ketë bisedime me parlamentarë të ngarkuar për bashkëpunimin me vendet e Evropës Jug-lindore.
Nexhat Daci ka theksuar se vizita në Bruksel është e rëndësishme, sepse paraqet rastin për prezentimin e përparimeve që janë arritur në Kososvë.
XS
SM
MD
LG