Ndërlidhjet

MOMBASA


Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen për mundësinë e sulmeve të tjera terroriste në Afrikën lindore pas sulmeve të dyfyshta të javës së kaluar që kishin cak turistët izraelitë në Keni.
Stejtdepartmeti amerikan ka përmendur Xhibutin, që kufizon me Somalinë dhe Etipoinë, si një nga disa vende të Afrikës lindore ku mundë të ketë kërcënime të shtuara terroriste.
XS
SM
MD
LG