Ndërlidhjet

KABUL


Në perëndim të Afganistanit mbrëmë kanë shpërthyer luftime të forta midis fraksioneve rivale që kanë vazhduar edhe sotë.
Në luftime janë ndërlikuar forca të Ammanullah Khan, komandant pashtun dhe guvernatorit të provincës së Heratit, Ismail Khan-taxhik etnik, të cilët akuzojnë njëri tjetrin të ketë nisur i pari luftimet.
XS
SM
MD
LG