Ndërlidhjet

MAJAMI


Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara thotë se aviacioni i koalicionit amerikano-britanik ka bombarduar një pozicion të mbrojtjes ajrore irakiane në zonën veriore të fluturimeve të ndaluara.
Në komunikatën e publikuar nga komanda në Tampa thuhet se sulmi u ndërmor pasi forcat irakiane kanë qitur me artileri kundër-ajrore ndaj avionëve të koalicionit që patrollojnë këto zona në veri dhe në jug të Irakut.
XS
SM
MD
LG