Ndërlidhjet

GAZA


Trupat izraelite kanë vrarë dy palestinezë dhe plagosur katër të tjerë me raketë të shkrepur nga helikopter kundër një veture në Brezin e Gazës, thonë palestinezët.
Palestinezët thonë gjithashtu se gjatë operacionit të mbrëmëshëm të armatës izraelite në Brezin e Gazës një palestinez është vrarë dhe një tjetër ka vdekur nën gërmadhat e njërës nga tre shtëpitë të shkatërruara nga trupat izraelite.
XS
SM
MD
LG