Ndërlidhjet

KANBERA


Disa vende aziatike kanë kritikuar deklaratën e kryeministrit australian Xhon Haward, në të cilën ai u shpreh se është gati që të ndërmarrë sulme parandaluese kundër terroristëve në disa shtete të Azisë.
Ministri i jashtëm filipinas, Blas Ople, e ka cilësuar deklaratën e Hawardit si shumë të papërmbajtur, të papeshuar, dhe deri diku qesharake, ndërsa ministri i jashtëm indonezian, Hassan Wirayuda, i ka cilësuar komentet e kryeministrit australian si të papranueshme.
XS
SM
MD
LG