Ndërlidhjet

SHRINAGAR


Ushtarët indianë kanë vrarë katër anëtarë të një grupimi të jashtëligjshëm pakistanez në, siç njoftohet, përleshje të armatosura gjatë natës.
Dhuna ka vazhduar në Xhamu dhe Kashmir megjithë premtimet e koalicionit të ri qeveritar, i cili pas marrjes së pushtetit muajin e kaluar, u zotua t’i japër fund konfliktit me sfond fetar, si pasojë e të cilit kanë humbur jetën 35 mijë njerëz.
XS
SM
MD
LG