Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, ka bërë përgjegjëse Evropën për shpërbërjen e ish-Jugosllavisë dhe luftrat në Ballkan gjatë viteve ’90.
"Përgjegjësit më të mëdhenj janë ata që kishin më shumë pushtet, pra ata që do të mund ta ndalnin luftën që nga Brukseli. Unë mendoj se është komuniteti evropian i asaj kohe", deklaroi Koshtunica në një intervistë për mediat e Beogradit.
Vojisllav Koshtunica është kandidati kryesor për president të Serbisë, në raundin e dytë zgjedhor që zhvillohet gjatë këtij muaji.
XS
SM
MD
LG