Ndërlidhjet

BON


Në përfundim të konferencës një-ditëshe të dhuruesve për Afganistanin, presidenti Hamid Karzai nënshkroi dekretin për formimin e armatës kombëtare prej 70 mijë trupash.
Karzai vuri theksin në arritjet e bëra në një vit si dhe në nevojën e vazhdimit të angazhimit ndërkombëtar për ruajtjen e sigurisë në vend.
XS
SM
MD
LG