Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administrata e presidentit amerikan, Xhorxh Bush, i ka bërë thirrje Irakut që deri më 8 dhjetor të paraqesë një raport të plotë, të saktë dhe të besueshëm të programit të armatimit.
‘Sadam Husein nuk mbahet për njeri që thotë të vërtetën, dhe deri më 8 Dhjetor ai duhet të tregojë nëse ka apo jo armë. Nëse deklaron se nuk ka armë, atëherë do të kuptojmë se Sadam Husein po mashtron botën edhe një herë më shumë,’ – tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleçer.
XS
SM
MD
LG