Ndërlidhjet

KANBERA


Katër shtete aziatike kanë kritikuar deklaratën e kryeministrit australian Xhon Hauard, në të cilën ai u shpreh se është gati të ndërmarrë sulme parandaluese kundër terroristëve në disa vende të Azisë.
Ministrat e jashtëm të Indonezisë, Filipineve, Malajzisë dhe Tailandës, thanë se Australia duhet të respektojë sovranitetin e shteteve të tjera.
XS
SM
MD
LG