Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e shëndetësisë së Bashkimit Evropian janë pajtuar sot që të ndalojnë reklamimin e duhanit në media si dhe financimin e ngjarjeve të mëdha nga ana e kompanive të prodhimit të duhanit.
Kufizimi u miratua nga 13 shtetet e bashkësisë, me përjashtim të Gjermanisë dhe Britanisë.
XS
SM
MD
LG