Ndërlidhjet

BUDAPEST


Një gjykatë në Hungari ka dënuar me 9 vjet burgim infermieren Timea Faludi, e cila akuzohet t’u ketë injektuar substanca vdekje-prurëse pacientëve të saj. Ajo pranoi gjatë gjykimit të ketë realizuar disa nga vrasjet me qëllim që, siç është shprehur, ‘t’u japë fund vuajtjeve të pacientëve’.
Procesi ndaj 25 vjeçares Faludi, është i njohur edhe si procesi kundër ‘Engjëllit të Zi’ për shkak të imazhit të saj: flokëve të gjata të errëta dhe veshjeve të zeza.
XS
SM
MD
LG