Ndërlidhjet

BERLIN


Qeveria e Gjermanisë është dakorduar sot që të zgjasë qëndrimin e trupave gjermane në Maqedoni dhe në Afganistan.
Kabineti tha se trupat do të mbesin në Maqedoni për gjashtë muaj më gjatë se,ç ishte planifikuar fillimisht, por kontingjenti do të zvogëlohet nga 200 në 70 ushtarë.
NATO konfirmoi javën e kaluar se do të zgjasë mandatin në Maqedoni, por do të zvogëlojë numrin e trupave.
XS
SM
MD
LG