Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka emëruar të deleguar special për ata që Shtëpia e Bardhë i quan “irakianë të lirë” të dërguarin aktual në Afgansitan, Zalmay Khalilzad.
Shtëpia e Bardhë ka thënë se Khalilzad do të shërbejë “si pikë qëndrore për kontakte dhe koordinim në mesin e irakianëve të lirë për qeverinë e Shteteve të Bashkuara dhe për përgatitjet për një Irak të pas Saddam Husseinit”.
XS
SM
MD
LG