Ndërlidhjet

VELES


Rojet e sigurisë të fabrikës së tjegullave në Veles të Maqedonisë kanë plagosur pesë punëtorë duke hapur zjarr ndaj masës që ishte tubuar të protestojë kundër privatizimit të sajë, njofton policia e vendit.
Rreth 100 punëtorë dhe aksionarë ishin tubuar përballë portave të fabrikës, kurse rojet e sigurisë kanë hapur zjarrë që të pengojnë tentativën e protestuesve që të hyjnë brenda fabrikës.
XS
SM
MD
LG