Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithëshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan ka thënë sot se bashkëpunimi i Irakut me inspektorët e armatimit deri tash ka qenë i mirë dhe ka lavdëruar ekspertët e armëve që vizituan gjatë ditës edhe objekte presidenciale të Saddam Hussein.
Annan u ka deklaruar reporterëve se inspektimet që vazhduan të mërkurën e kaluar për herë të parë pas katër vitesh nuk janë “çudi një-javëshe”, por se është vetëm fillimi dhe duhet prititur raportin e inspektorëve.
XS
SM
MD
LG