Ndërlidhjet

PEKIN-NJU DELHI


Pas bisedimeve dy ditëshe në Pekin, presidentët e Rusisë dhe Kinës, nënshkruan një deklaratë e cila bën thirrje për zgjidhje diplomatike për dy çështje për të cilat Shtetet e Bashkuara thonë se janë kërcënim për stabilitetin global-armët për zhdukje në masë që thuhet se posedon Iraku dhe programin për armë bërthamore të Koresë Veriore.
Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin, nga Kina arriti në Indi, ku do të bisedojë me gjasë me liderët në Nju Delhi çështjet lidhur me terrorizmin dhe Irakun.
XS
SM
MD
LG