Ndërlidhjet

PRAGË


Policia çeke ka arrestuar në lindje të vendit 70 kinezë duke thënë se ata kishin hyrë ilegalisht ga Sllovakia, dhe i ka kthyer prap në Sllovaki.
Mijëra imigrantë ilegalë gjenden për çdo vit në Republikën Çeke, të cilën e përdorin si pikë tranzitore për të arritur në Perëndim.
XS
SM
MD
LG