Ndërlidhjet

SHKUP


Nga Shkupi raportohet se hajna të paidentifikuar kanë hyrë mbrëmë në shtëpinë e ish ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Slobodan Çashule dhe i kanë vjedhur gjësende të ndyrshme në vlerë prej afro 20 mijë dollarë.
Çashule citohet të ketë thënë se hajnat i kanë vjedhur disa suvenire nga vizitat e tij në vende të jashtëme, bizhuteri të moçme, orën e gjyshes së tij dhe gjësende të tjera.
XS
SM
MD
LG