Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO dhe Bashkimi Evropian e konsiderojnë eksoprtimin ilegal të armatimit nga Jugosllavia dhe Bosnja në Irak dhe Liberi “çështje shumë serioze”, kanë thënë burime nga Brukseli.
Zëdhënësi i NATO-s, Iv Brouder u ka thënë mediave të Beogradit se është e qartë se “ajo aferë mundë të ketë pasoja serioze, nëse çdo gjë nuk do të spastrohet gjer në fund”.
XS
SM
MD
LG