Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë shfaqur pakënaqësinë me rrefuzimin nga ana e Koresë Veriore të thirrjes së Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore drejtuar Fenianit që të heqë dorë nga programet e veta bërthamore dhe të lejojë inspektime ndërkombëtare.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se këto rrefizime vetëm se do të dëmtojnë popullin verikorean dhe se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të punojnë me Rusinë, Kinën, Korenë jugore dhe Japoninë për t,i bërë presion Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG