Ndërlidhjet

TIRANË


Bashkimi Evropian kumtoi se do të fillojë bisedimet preliminare me Shqipërinë gjatë muajit shkurt.
Komisioneri i BE-së për marrëdhënjeve të Jashtëme Chris Patten tha në Tiranë se hapja e këtyre bisedimeve do të jetë një hap me rëndësi për Shqipërinë dhe Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG