Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dy të rinj humbën jetën dje gjatë shpërthimit të një mine toke në zonën kufitare midis Kosovës dhe Shqipërisë.
Zëdhënësi i UNMIK-ut, Andrea Anjeli, bëri të ditur se të rinjtë, njëri 22 dhe tjetri 24 vjeç, u vranë 50 metra larg postës kufitare, në një shteg të rrahur nga barinjtë.
Incidenti rikujton rrezikun që paraqesin minat e pashpërthyera, të mbetura që prej konfliktit të vitit ’99.
XS
SM
MD
LG