Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Peter Shtruk, është nisur për Kosovë, në siç thuhet ‘një mision për gjetjen e fakteve’.
Shtruk do të vizitojë trupat gjermane në Prizren si dhe do të marrë pjesë në patrullime të trupave të KFORit.
3 mijë e 700 ushtarë gjermanë janë të stacionuar në Kosovë, në kuadër të trupave paqeruajtëse të NATO-s atje.
XS
SM
MD
LG