Ndërlidhjet

QYTETI i GAZËS


Bëhet e ditur se tanket izraelite kanë hyrë sot në mëngjes në kampin e refugjatëve në qytetin e Gazës dhe kanë hapur zjarr duke vrarë 10 persona.
Duke folur për incidentin, drejtuesi i Autoritetit Palestinez, Jaser Arafat tha se ‘…përshkallëzimi I aksioneve ushtarake është deklaruar nga ata, Izraelitët, dhe jo nga unë’.
Kjo është veçse një masakër më shumë, tha Arafat. Sipas ushtrisë izraelite, kampi i refugjatëve është bazë e grupeve terroriste të linjës ekstreme si militantë të Hamasit, Xhihadit dhe Komitetit të Rezistencës Popullore.
XS
SM
MD
LG