Ndërlidhjet

KENIA


Presidenti i Kenias, Daniel Arap Moi, në përfundim të mandatit të tij, bëri thirrje për një bashkëpunim më të madh ndërkombëtar për luftimin e varfërisë dhe terrorizmit.
Në një fjalim, Moi theksoi angazhimin e vendit të tij në luftën kundër terrorizmit, vetëm një javë pas sulmeve të 28 nëntorit në një hotel në Mombasa, gjatë të cilit u vranë 10 kenianë dhe tre izraelitë.
“Nëpërmjet një partneriteti dhe bashkëpunimi global mundemi të eleminojmë efektivisht terrorizmin”, u shpreh presidenti Moi në fjalën drejtuar dhjetra personaliteteve të shquar të vendit dhe ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG