Ndërlidhjet

HAGË


Një prej dëshmitarëve kyçë në procesin kundër ish-presidentit jugosllav, ka thënë se pakica serbe në Kroaci ka qenë nën mbikqyrje dhe kontroll të rreptë të Sllobodan Millosheviçit gjatë konfkliktit të viteve ’90. Dëshmitari, identiteti i të cilit u zbulua vetëm sot, është Millan Babiç, drejtues i lartë në provincën Krajina gjatë luftës së dekadës së kaluar.
XS
SM
MD
LG