Ndërlidhjet

QYTETI i GAZËS


Dy punonjës të Kombeve të Bashkuara kanë qenë sot mes 10 të vrarëve në kampin e refugjatëve në qytetin e Gazës, në operacionin më të fundit të forcave izraelite.
Duke folur për incidentin, drejtuesi i Autoritetit Palestinez, Jaser Arafat tha se ‘…kjo është veçse një masakër më shumë’.
Sipas ushtrisë izraelite, kampi i refugjatëve është bazë e grupeve terroriste të linjës ekstreme si militantë të Hamasit, Xhihadit dhe Komitetit të Rezistencës Popullore.
XS
SM
MD
LG