Ndërlidhjet

IRBIL/IRAK


Dy senatorë nga Shtetet e Bashkuara, Joseph Biden dhe Chuck Hagel janë takuara me politikanë dhe refugjatë në veri të Irakut që kontrollohet nga kurdët.
Vizita e senatorëve, që ata e përshkruajnë vetëm si “mision për gjetjen e fakteve”, është e para e nivelit të lartë nga Shtetet e Bashkuara që kur është themeluar zona autonome pas luftës së Gjirit të vitit 1991.
XS
SM
MD
LG