Ndërlidhjet

KARAKAS


Së paku tre njerës janë vrarë kurse 20 janë plagosur në sheshin e Karakasit, kur një person ka hapur zjarrë në masën e kundërshtarëve të presidentit të Venecuelës, Hugo Chavez.
Demostruesit ishin mbledhur në shesh për të pestën ditë me radhë duke brohoritur se Chavez është diktator dhe duhet të shpallë zgjedhje të parakohëshme.
XS
SM
MD
LG