Ndërlidhjet

SIDNEJ


Afro 4.500 zjarrëfikës janë angazhuar për mbrojtjen e qytetit Sidnej të Australisë nga zjarret më të furishme në 30 vitet që kanë përfshirë shkurrat.
Prej të mërkurë, në ato zjarre janë djegur dy persosna dhe mbi 40 shtëpi.
Mbi 90 përqind të sipërfaqeve të Australisë janë përfshirë nga thatësi të mëdha, dhe kjo vështirëson shuarjen e zjarreve.
XS
SM
MD
LG