Ndërlidhjet

SMOLENICE/SLLOVAKI


Ministrat nga Sllovakia, Republika Çeke, Hungaria dhe Polonia përfunduan bisedimet dy-ditëshe duke u zotuar të qëndrojnë së bashku në kërkesat e tyre që Bashkimi Evropian t,u japë kushte më të mira për anëtarësim.
Katër vendet kanë harmonizuar pozicionin e tyre para samitit në Kopenhagë të BE-së në 12 dhjetor , kur pritet të bëhen ftesa zyrtare për anëtarësim në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG