Ndërlidhjet

PEKIN


Ekipet shpëtimtare kanë nxjerrë edhe një viktimë nga zjarri i javës së kaluar në një minierë thëngjilli në veri të Kinës ku kanë humbur jetën 26 minatorë.
Zjarret, vërshimet dhe shpërthimet në Kinë kanë marrë 4.257 viktima gjatë nëntë muajve të sivjemë.
XS
SM
MD
LG