Ndërlidhjet

SIDNEJ


Të revoltuar nga rrefuzimi i kërkesës për azil një pjesë e të arrestuarve në qendrën e pranimit në ishujt e Kërshëndellave të Australisë u kanë vënë zjarrin tendave ku ishin vendosur.
Zyrtarët australianë të imigracionit thanë se shumica e të revoltuarve kanë qenë afganë dhe irakianë.
Australia i arreston të gjithë personat që hyjnë pa vizë dhe kërkojnë azil.
XS
SM
MD
LG