Ndërlidhjet

SIDNEJ


Mijëra zjarrfikës të Australisë kanë vazhduar përpjekjet që të vënë nën kontroll zjarret pyjore që kanë marrë dy viktima dhe po i afrohen Sidnejit.
Australia po përjeton thatësi të mëdha, kuse në Sidnej reshjet e shiut në 6 muajt e kaluara kanë qenë më të pakta në 144 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG