Ndërlidhjet

SHKUP


Maqedonia dhe Shqipëria planifikojnë organizimin e kontrollit të përbashkët kufitar, ka deklaruar ministri maqedonas i Mbrojtjes, Vllado Buckovski, duke vlerësuar se deri nga gjysma e vitit të ardhëshëm do të formohen patrullat maqedonase-shqiptare.
“Kështu do të tregojmë se jemi të gatshëm të promovojmë politika të reja sipas së cilave fqinjët nuk paraqesin më rrezik për sigurinë”, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG