Ndërlidhjet

DUBAI


Një mesazh i incizuar që i atribuohet zëdhënësit të al Kaidës, Sulaiman Bu Ghait thotë se rrjeti terrorist i kishte bërë sulmet e dyfishta të këtij muaji kundër caqeve izraelite në Mombasa të Kenisë, që lanë të vdekur 16 njerës.
Në një incizim të transmetuar nga televizioni satelitor al Jazeera me seli në Katar, zëdhënësi i al Kaidës, i cili ka marrë arratinë që nga bombardimet e Shteteve të Bashkuara në Afganistan, është kërcënuar me sulme të tjera kundër caqeve izraelite dhe amerikane.
XS
SM
MD
LG