Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonëshme për shkak të vërshimeve në viset qendrore të vendit tek Katerini, ku është ndërprerë komunikacioni në magjistralen Selanik- Athinë.
Nga shirat e furishme janë vërshuar shumë rajone në greqinë veriore dhe qendrore, ku ka rënë edhe 30 centimetra borë.
XS
SM
MD
LG