Ndërlidhjet

DOHA/KATAR


Forcat ushtarake të Shteteve të Bashkuara sot i filluan stërvitjet e sofistikuara në Katar, për të testuar mundësitë e qendrës komanduese, e cila do të mund ta drejtonte një luftë të mundshme në Irak.
Zëdhënësi i komandës, majori Bill Harrison tha se operacioni përfshin rreth 1 mijë ushtarë amerikanë dhe britanikë, të udhëhequr nga komandanti i forcave amerikane në Gjirin, gjenerali Tommy Franks.
XS
SM
MD
LG